Služby

 

Montáž automatického závlahového systému

Firma FEMA montuje jeden z najmodernejších a najspoľahlivejších závlahových systémov na trhu, americkej firmy HUNTER ktorá vlastní až 150 patentov. Celý systém sa realizuje na základe vopred vypracovaného odborného projektu, ktorý berie do úvahy všetky náležitosti terénu, umiestnenia výsadby a pokládky trávnika.
Zavlažovanie závlahy beží automaticky podľa vopred nastavených časov, ktoré sa môžu meniť v priebehu roka.
Inštalujeme závlahový systém už aj do existujúcich záhrad a športových ihrísk. Ryhovanie sa robí už do existujúcich trávnikov veľmi šetrnou formou, a to frézovaním. Šírka frézovacej ryhy je len 7 cm.
Po odovzdaní závlahového systému plynie dvojročná záručná doba. Na určité materiály či už elektronické alebo zavlažovacie je záruka až 5 ročná.

Servis, firma zabezpečuje :

 • servis zavlažovacieho systému
 • výmena trysiek a filtrov postrekovačov
 • zazimovanie závlahového systému kompresorom, vyčistenie filtrov
 • zazimovanie čerpadiel a ich následné odborné ošetrenie
 • spustenie závlahy v jarnom období s následnou kontrolou celého systému
Trávnik

Firma FEMA trávnik realizuje ukladaním trávnych kobercov alebo výsevom. Po uložení trávneho koberca plní trávnik funkciu okamžite . Rovnakú kvalitu pri vysiatom trávniku dosahujeme až po niekoľkých mesiacoch. Pred pokládkou trávnika sa musí kvalitne pripraviť pôda a to až do hĺbky 15-25cm. Pred výsevom semena alebo uložením koberca sa používa kvalitná alebo jemne preosiata zemina, prípadne nejaké výplňové substráty obohatené o živiny potrebné pre zdravý vývoj trávnika. Pri výseve trávnika používame kvalitné semena dovezené zo zahraničia. Pri zakladaní trávnych kobercov používame kvalitný materiál od spoľahlivých dodávateľov. Trávnik sa uloží presne do tvaru vyznačenom v projekte. Následne po položení trávnika sa uvalcuje a orežú sa okraje trávnika. Najlepšie je ak sa pred založením trávnika inštaluje závlahový systém ,pretože kvalitné zavlažovanie to je pre začiatočný vývoj trávnika to najdôležitejšie. Majiteľ záhrady dostane poučenie o starostlivosti trávnika a to sa týka najmä (zalievania, valcovania, kosenia, hnojenia) .Túto službu si môžete objednať od dodávateľskej firmy.

Servis, firma zabezpečuje:

 • údržba trávniku
 • hnojenie
 • kosenie
 • valcovanie
 • postreky
 • vertikutáciu


 

Výsadba

Tvorca projektu pozná požiadavky , predstavy a očakávania majiteľa záhrady a preto sa ich snaží naplniť. Rastliny sa do záhrady umiestňujú rôznym spôsobom – ako solitéry , do živých plotov , záhonov , skaliek ,jazier. Projekt zohľadňuje také riešenia záhrady, aby v blízkej budúcnosti uspokojilo nároky majiteľa . Na vytvorenie želaného účinku sú 2 cesty. Ak majiteľ záhrady chce vidieť svoju záhradu v cieľovom stave, vysádzame väčšie rastliny , ktoré sú bližšie k veku dospelosti ,ale ak ste trpezliví a chcete vidieť ako sa záhrada vyvíja vysádzame menšie rastliny, v rannom štádiu vývoja. Pri výbere rastlín sledujeme nároky majiteľa záhrady ale tiež náročnosť úkonov pri budúcej údržbe záhrady . Existujú totiž rastliny s rozličným nárokom na dostatok vlahy a živín. Pri niektorých treba zabezpečovať pravidelné strihanie, ošetrovanie, či ochranu proti mrazu. Rastliny sa vysádzajú väčšinou ručne. Po vysadení je potrebne zabezpečiť starostlivosť najmä o rastliny ktoré potrebujú pravidelné zavlažovanie. So zavlažovaním sa môže počítať pri realizácii automatického závlahového systému. (riešenie tryskovým alebo kvapkovým zavlažovaním.) Firma FEMA rastliny odoberá od renomovaných dodávateľov zo Slovenska, Holandska, Česka, Poľska, Nemecka a Talianska. Rastliny sú vždy v dobrej kondícii a starostlivo skladované a ošetrované.

Servis, firma zabezpečuje:

 • hnojenie
 • odstraňovanie zvädnutých kvetov
 • striekanie
 • postrek
 • strihanie


 

Úprava terénu

Súčasťou projektu je aj úprava terénu celej okrasnej záhrady, tak aby plošne a výškovo zodpovedala zostave budúcej záhrady. Modelácia terénu sa vykonáva ručne alebo pomocou zemných strojov. Úpravou terénu sa snažíme dosiahnuť takých parametrov pôdy, aby bola vhodná na zakladanie trávnika alebo výsadby rastlín. Pri záverečných úpravách terénu sa snažíme dosiahnuť to, aby majiteľ záhrady mal s údržbou plôch čo najmenej starostí.


 

Skaly


Skala je prírodný materiál, ktorý pôsobí ako dekoratívny prvok okrasných záhradách. Skalu môžeme osadiť v záhrade ako solitér ,alebo ako výplň určitých plôch vo výsadbe okrasných drevín. Kamen technologicky spracovaný ( omývateľný) a následne vytriedený do požadovanej veľkosti zrna. Nakoľko je sortiment kameňa rôzny firma FEMA ho dodáva podľa požiadaviek klienta.